Ondřej Ruml

ruml

Ondřej Ruml je český zpěvák a muzikálový herec, který se narodil v roce 1981 v Jablonci nad Nisou.

Po studiu zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystupoval převážně v pražských klubech s různými jazzovými a funkovými formacemi.

Do povědomí veřejnosti se dostal v roce 2008, díky pěvecké soutěži X Factor, kde skončil na druhém místě.

Díky X Factoru dostal velkou příležitost, když byl pozván na konkurz do lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam. Získal hlavní roli Martina.

Dále jsme Ondru mohli vidět v muzikálech Johanka z Arku (tentokrát již v roli Raimonda), Quasimodo aneb Kdysi se pro lásku umíralo, Hamlet The Rock Opera a nejnověji v muzikálu Daniela Landy Klíč králů.

V současnosti hostuje v roli Hajného ve studiu Ypsilon ve hře Rusalka nejen podle Dvořáka. V roce 2010 vydal autorské album Proměna a v roce 2014 album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha, které bylo velmi pozitivně přijato kritikou i veřejností a bylo oceněno Zlatou deskou.


Ohodnoť soutěžícího:
75 26

Napsat komentář

Průběžné výsledky čtvrté řady >>

Tvoje tvář má známý hlas ve vysílání

NOVA
Tvoje tvář má známý hlas IV (premiéra)
dnes v 20:20
Helena Vondráčková, Beyoncé, Karel Gott nebo Justin Timberlake. Světové i české hvězdy hudebního nebe mohou usednout na stejnou pohovku pouze v jediné unikátní show. Účinkují T. Matonoha, D. Gondík, J. Maxián. J. Kopečný, L. Machálková, B. Kohoutová, A. Krejčíková a J. Boho. Moderuje Ondřej Sokol..

NOVA
Tvoje tvář má známý hlas IV (repríza)
so 30.9.2017 v 08:05

NOVA
Tvoje tvář má známý hlas IV (premiéra)
so 30.9.2017 v 20:20

Seznamte se

Anketa

Kdo byl ve třetí epizodě nejlepší?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...